Rekolekcje Pogórze, turnus III

26.01.2016

Dnia 20 lipca w Pogórzu rozpoczął się III turnus rekolekcji Dzieci Maryi. Tematem na naszym turnusie było życie konsekrowane. Każdego dnia poznawałyśmy jeden zakon, np. Siostry Służebniczki, Urszulanki, Misjonarki Miłości. Codziennie była jakaś inna nowa modlitwa, piosenka, słowo życia.

reko1

Co dzień na jadalni losowałyśmy numerki siedzeń – jedząc pyszne posiłki poznawałyśmy super dziewczyny z innych grup i pokoi. Po śniadaniu był czas na pełnienie dyżurów, które nie były takie straszne, dzięki towarzystwu roześmianych, rozśpiewanych Maryjek.

Spotkania w grupach były ciekawe i wyniosłam z nich nowe spojrzenie na wiarę, wartości oraz ból brzucha, ponieważ gdy tylko kończyłyśmy temat spotkania, mogłyśmy luźno porozmawiać, co zawsze powodowało zwijanie się ze śmiechu (nawet przez naszą animatorkę).

reko2

Na wycieczkę wybrałyśmy się do Chlebowej Chaty gdzie zwiedziłyśmy skansen, robiłyśmy swojskie podpłomyki i dowiedziałyśmy się co nieco o produkcji miodu.

reko3

Najważniejszym punktem dnia była oczywiście Eucharystia! Kiedy diakon głosił kazania nawet najmłodsze dziewczynki uważnie słuchały 🙂

28 lipca nadszedł smutny czas pożegnań. Rekolekcje bardzo mi się podobały. Piękne miejsce, świetna atmosfera! Może tylko upały trochę przeszkadzały.

reko4