Rolki

Jestem Magda. Chodzę do liceum. Lubię jeść, spotykać się z przyjaciółmi, rysować, spać… ale moją największą pasją jest sport. Gram w siatkówkę, koszykówkę, biegam…

Dziś chciałam się z wami podzielić jeszcze jedną moją ulubioną dziedziną sportu—> rolkarstwem. Pamiętam, moje pierwsze rolki dostałam w prezencie na Komunię Świętą i od razu zaczęłam jeździć, najpierw w domu, robiąc kółka między stołem, potem na dworze. Razem z koleżanką i siostrą jeździłyśmy po podwórku, a później po ulicy (mieszkam na wsi, więc ulice nie są ruchliwe jak w mieście)

W gimnazjum rolki stały się głównie dodatkiem do rozmów i spotkań. Zamiast siedzieć i rozmawiać w domu, to brałyśmy rolki i jeździłyśmy, rozmawiając.

Największa przygoda z rolkami zaczęła się gdzieś dwa lata temu i trwa do teraz! Doszłam do wniosku, że sama jazda na rolkach mi nie wystarczy… Zaczęłam uczyć się jazdy tyłem, potem na jednej nodze, slalom, manual, crazy, snake.. itp. I nadal uczę się i poznaję nowe triki oraz style. Nie trzeba chodzić do żadnego klubu, trenera, aby nauczyć się jeździć, wystarczy trochę chęci, motywacji i zapału…

Prawie każdy wieczór latem, wiosną i jesienią spędzam na rolkach, byłam nawet na pielgrzymce rolkowej z Katowic do Bierunia. Myślę, że ta przygoda szybko się nie skończy, że jazda na rolkach zawsze będzie mi sprawiać wiele radości.

Warto spróbować tego sportu, polecam! 🙂