KODA II

Szkolenia animatorskie II stopnia

Koda II stopnia przygotuje Cię do posługiwania w roli animatora podczas wakacyjnych rekolekcji. W czasie jej trwania dowiesz się przede wszystkim tego: W jaki sposób współprowadzić wakacyjne rekolekcje? Jak dbać o formację duchową dzieci i siebie samej? Dowiesz się tam, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy i zapoznasz się z prowadzoną dokumentacją w trakcie rekolekcji.
Szkolenia animatorskie to dobra okazja do tego, aby poznać inne wspólnoty działające w Ruchu Dzieci Maryi. Uczestnicząc w nich na pewno spotkasz wiele wspaniałych osób i wymienisz się z nimi doświadczeniami tego, w jaki sposób działają „Maryjki” w Twojej parafii, a jak to wygląda w innych miejscowościach.
Wymagania formalne:
• pozytywnie ukończone: kurs KODA 0 oraz I stopnia
• legitymacja animatorska i kalendarz animatorki (na dni skupienia)
• wypełniona karta wymagań uzyskana po szkoleniu I stopnia (m. in.: uczestnictwo w przynajmniej pięciu dniach skupienia; prowadzenie formacyjnych spotkań w grupach; zaangażowanie w parafialnej wspólnocie; uczestnictwo w przynajmniej jednych wakacyjnych rekolekcjach Dzieci Maryi)
• zgoda na uczestnictwo w szkoleniu i skierowanie z parafii, w której uczestniczysz na spotkania Dzieci Maryi
• wymagana dokumentacja (zawsze podajemy ją na naszej stronie i fanpage na Facebooku)
Zapisy: platforma: KODA.DZIECIMARYI.PL 
Czas trwania: 9 dni Miejsce: ośrodki rekolekcyjne (podajemy przy zapisach)
Cena: obecnie 900 zł (cena uzależniona jest od ośrodka rekolekcyjnego; zawiera w sobie koszt materiałów formacyjnych)
Niedługo po zakończeniu zapisów na szkolenie spodziewaj się wiadomości na Facebooku. Wyczekuj na nią uważnie! Sprawdzaj swojego Messengera! Specjalnie wytypowana do tego animatorka zaprosi Cię do konwersacji, na której dowiesz się wielu potrzebnych informacji na temat szkolenia oraz tego, jak się do niego przygotować. Jeśli nie posiadasz tego komunikatora. Poinformuj nas mailowo ([email protected]) lub telefonicznie – kontaktując się z moderatorką albo jej zastępczynią (https://dziecimaryi.pl/kontakt).
Co dalej?
  • Uczęszczaj w dniach skupienia organizowanych specjalnie dla animatorek Dzieci Maryi. Osoby zaangażowane w takie wydarzenia mają szansę pojechać na wakacyjne rekolekcje w roli animatora. Przypominamy, że animatorki powinny dbać o swoją formację, dlatego prosimy, aby każdego roku uczestniczyć w przynajmniej pięciu takich wydarzeniach. Szczegóły odnośnie do dni skupienia znajdziesz tutaj: https://dziecimaryi.pl/dni-skupienia
  • Obecnie wszystkie turnusy zgłaszamy w kuratorium, a więc najbardziej poszukiwane są osoby, które posiadają kurs na wychowawcę kolonijnego. Każdego roku organizujemy takie kursy.
  • Dbaj o swoją formację duchową! Uczestnicz regularnie w dniach skupienia. Każda animatorka powinna wziąć w nich udział przynajmniej pięć razy w ciągu roku. Rozwijaj się poprzez swoje pasje, zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy. Wykorzystaj to kreatywnie w swojej wspólnocie. Powodzenia!
Zachęcamy również do wzięcia udziału w kodzie III stopnia.