KODA I

Szkolenia animatorskie I stopnia

 

Koda I stopnia przygotuje Cię do posługiwania w roli animatora w parafialnej wspólnocie. Podczas jej trwania dowiesz się przede wszystkim tego: W jaki sposób przygotować formacyjne spotkania w grupach? Jak ciekawie zorganizować cotygodniowe zbiórki? Poszerzysz także swoją wiedzę na tematy związane z wiarą oraz pełnioną przez siebie funkcją.

Szkolenia animatorskie to dobra okazja do tego, aby poznać inne wspólnoty działające w Ruchu Dzieci Maryi. Uczestnicząc w nich na pewno spotkasz wiele wspaniałych osób i wymienisz się z nimi doświadczeniami tego, w jaki sposób działają „Maryjki” w Twojej parafii, a jak to wygląda w innych miejscowościach.

Wymagania formalne:
• min. VII klasa szkoły podstawowej
• min. 13 lat (skończone w momencie trwania kody lub niedługo po jej zakończeniu)
• min. rok uczestnictwa we wspólnocie Dzieci Maryi
• kurs KODA 0 stopnia
• wypełniona karta wymagań uzyskana po szkoleniu 0 stopnia (m. in.: uczestnictwo w przynajmniej jednym dniu skupienia; obserwacja i prowadzenie formacyjnych spotkań w grupach; zaangażowanie w parafialnej wspólnocie)
• zgoda na uczestnictwo w szkoleniu i skierowanie z parafii, w której uczestniczysz na spotkania Dzieci Maryi
• wymagana dokumentacja (zawsze podajemy ją na naszej stronie i fanpage na Facebooku)

Zapisy: platforma: KODA.DZIECIMARYI.PL 
Czas trwania: 9 dni Miejsce: ośrodki rekolekcyjne (podajemy przy zapisach)
Cena: obecnie 800 zł (cena uzależniona jest od ośrodka rekolekcyjnego; zawiera w sobie koszt materiałów formacyjnych)

Niedługo po zakończeniu zapisów na szkolenie spodziewaj się wiadomości na Facebooku. Wyczekuj na nią uważnie! Sprawdzaj swojego Messengera! Specjalnie wytypowana do tego animatorka zaprosi Cię do konwersacji, na której dowiesz się wielu potrzebnych informacji na temat szkolenia oraz tego, jak się do niego przygotować. Jeśli nie posiadasz tego komunikatora. Poinformuj nas mailowo ([email protected]) lub telefonicznie – kontaktując się z moderatorką albo jej zastępczynią (https://dziecimaryi.pl/kontakt).

Co dalej?

  • Po zakończonym szkoleniu otrzymasz specjalną kartę z wymaganiami na szkolenie animatorskie II stopnia. To ważny dokument, na którym potwierdzisz swoje zaangażowanie w parafialnej wspólnocie Dzieci Maryi.
  • Pamiętaj, aby dobrze wykorzystać czas przygotowania do następnej kody! Możesz się na nią zapisać przy najbliższej okazji. Zachęcamy do tego, aby miało to miejsce po rocznej przerwie. Wcześniej zerknij jednak na to, jakie wymagania powinnaś spełnić zanim się na nią zapiszesz.
  • Dbaj o swoją formację duchową! Uczestnicz regularnie w dniach skupienia. Każda animatorka powinna wziąć w nich udział przynajmniej trzy razy w ciągu roku. Rozwijaj się poprzez swoje pasje, zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy. Wykorzystaj to kreatywnie w swojej wspólnocie. Powodzenia!
  • Zachęcamy również do wzięcia udziału w kodzie II stopnia.