Dziecko Maryi

“Maryja jest moją Matką i nic nie czyni mnie szczęśliwszą niż myśl, że jestem Dzieckiem Maryi”

Na samym początku, kiedy przyszłam na jedno ze spotkań Dzieci Maryi, dostałam od swojej animatorki obrazek, na którym były napisane te słowa. Byłam bardzo szczęśliwa, że mogę dołączyć do tej grupy. Na początku trochę się bałam, ale niepotrzebnie! Wszyscy byli uśmiechnięci i bardzo mili. Nauczyli mnie nowych zabaw i cieszyli się tak samo jak ja.

Już wcześniej zwróciłam uwagę, że Dzieci Maryi są bardzo radosne, zawsze przyjazne i chętne do pomagania. Zastanawiałam się dlaczego. Odpowiedź jest prosta! Na spotkaniach dużo słuchałam o Maryi. Byłam zachwycona jak bardzo można być tak dobrym i sama chciałam taka zostać! Dlatego z czasem, kiedy dużo lepiej poznałam Pana Boga i świętych, to Matka Boża stała się dla mnie jak przyjaciółka, jak mama. Mówiłam jej co mnie smuci, cieszy… Co chciałabym, żeby się zmieniło. A Niepokalana słuchała i powoli zmieniała moje życie.

W Dzieciach Maryi nauczyłam się co to jest wspólnota i przyjaźń. Dzięki niej potrafię dzielić się swoją radością, wspierać innych w trudnych chwilach. Zauważyłam, że stałam się bardziej posłuszna, chętna do pomocy i niesamowicie radosna! Umiem też słuchać co mówi do mnie Pan Bóg w Piśmie Świętym, modlić się różańcem i swoim sercem. Dzięki różnym zajęciom i wycieczkom, które były dla nas przygotowywane znalazłam swoje pasje i talenty, którymi teraz mogę się dzielić. Poznałam też mnóstwo koleżanek, które stały się moimi przyjaciółkami. Bardzo dużo rzeczy zmieniło się w moim życiu na lepsze!