Zaproszenie na Dzień Wspólnoty

15.09.2017

Dzieci Maryi naszej Archidiecezji, zarówno te, które uczestniczyły w letnich rekolekcjach, jak również te, które w tym roku nie skorzystały z tej możliwości, wraz z Opiekunami: Księżmi, Siostrami, Katechetami, Animatorami i Rodzicami serdecznie zapraszam do udziału w Dniu Wspólnoty – w niedzielę 17. września w katowickiej Katedrze. Początek o godz. 14. W programie: zawiązanie wspólnoty, ogłoszenia moderatora, wspólne śpiewanie i uroczysta Msza Święta o godz. 14:30. Po Eucharystii tradycyjnie nastąpi spotkanie w grupach rekolekcyjnych. Dla wszystkich uczestników Dnia Wspólnoty przewidziano skromny poczęstunek.

Przedstawicieli parafialnych wspólnot zachęcam do zabrania sztandaru, wokół którego gromadzą się dzieci w czasie uroczystych Mszy Świętych i nabożeństw maryjnych. Księżom, którzy odpowiadają w dekanatach za wspólnoty Dzieci Maryi, już teraz dziękuję za umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu przez zorganizowanie autokaru.

Ufam, że zgromadzimy się licznie w trzecią niedzielę września wokół Chrystusa Króla, do którego prowadzi nas Jego i nasza Matka. Jej opiece zawierzam nasze pielgrzymowanie do Katowic.

Ks. Jan Morcinek, Archidiecezjalny Moderator Ruchu Dzieci Maryi