Uroczystość Najświętszego Poczęcia NMP + Konkurs

08.12.2021

Nasza Uroczystość oparta jest na dogamcie. Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie, gdzie powiedział:

[…], iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć.

Z okazji naszego święta nasz Ksiądz Modertor wystosował do nas parę słów!

„Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypomina nam, że Maryja jest dla nas pięknym wzorem do naśladowania. Każdego dnia chcemy się do Niej upodabniać, czego wyrazem i przypomnieniem są noszone przez nas medaliki zawieszone na odpowiednich kolorach wstążek.

Życzę zatem wszystkim członkom Ruchu Dzieci Maryi, aby nasza Matka i Patronka wypraszała Wam potrzebne do tego łaski i wspierała na drodze duchowego wzrostu. Niech nasze parafialne wspólnoty będą miejscem radości, którą każdy z nas będzie zanosił innym dając świadectwo swojej wiary. Uśmiechajcie się często!”

ks. Moderator Sebastian Mandrysz

 

KONKURS „KIM JESTEM? OTO JEST PYTANIE”

Zachęcamy Was z tej okazji do wzięcia udziału w konkursie, który skierowany jest do animatorów i uczestników Dzieci Maryi!

Zasady są proste!
W kilku zdaniach (min.100 znaków, max. 500 znaków ze spacjami) z dodaniem 3 zdjęć napiszcie kim jest Animator Dzieci Maryi lub kim jest Dziecko Maryi (uczestnik)! Kategorie wybieracie w zależności od tego jaką funkcję pełnicie w Ruchu!

Na pracę czekamy do 20 grudnia 2021!

Wyniki konkursu ogłosimy 1 stycznia 2022!

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziecie poniżej⬇️

Regulamin Konkursu „Kim jestem? Oto jest pytanie.