Rekolekcje wakacyjne 2019 – informacje o zapisach

05.03.2019

Najdrożsi!

Chociaż dopiero marzec, niektórzy z nas intensywnie snują już wakacyjne plany. W trosce o to, by oprócz tradycyjnego odpoczynku znaleźć również czas na odpoczynek z Panem Bogiem i Maryją, naszą Patronką, publikujemy terminy tegorocznych rekolekcji!

Wraz z nimi przypominamy o NOWYM systemie zgłaszania się na rekolekcje. Podobnie jak było to przy animatorskich szkoleniach, tak i w tym przypadku wszystko będzie odbywało się internetowo. Już niebawem opublikujemy szczegółowy termin zapisów. (datę: koniec marca/początek kwietnia oraz konkretną godzinę)

UWAGA – w związku z tym, ze chcemy zapewnić jak najbardziej dogodne warunki zapisów oraz prowadzenia rekolekcji warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

  1. Podczas zapisów każda osoba zgłaszająca uczestników będzie logowała się podając swój adres e-mail. Dzięki temu utworzone zostanie osobiste konto, na którym TRZEBA śledzić proces zapisu. Przy każdym uczestniku będzie widniała odpowiednia ikonka tego, jaki jest status uczestnika:
  • Czy ma tylko zarezerwowane miejsce? (co nie oznacza ostatecznego potwierdzenia!)
  • Czy jego wpis wymaga uzupełnienia czegoś?
  • Czy zapis został odrzucony i uczestnik nie został zapisany na rekolekcje? (będzie to zaznaczone kolorem czerwonym)
  1. Kiedy uczestnik może zostać odrzucony z listy? Jeśli osoba zgłaszająca nie uzupełni wymaganych formalności w przeciągu DWÓCH TYGODNI!
  2. Co należy zatem zrobić? Wpierw zarejestrować uczestnika – wtedy zostanie wygenerowana karta zgłoszeniowa, którą trzeba uzupełnić, podpisać we wskazanych miejscach i poprosić o pieczątkę parafii. Następnie do dwóch tygodni osobiście lub internetowo przekazać uzupełnioną kartę oraz wpłacić zaliczkę na rekolekcje (osobiście lub na podane niebawem konto). UWAGA – niedopełnienie tego obowiązku równoznaczne jest z ANULOWANIEM rezerwacji!

 

Wiemy, że chętnych na rekolekcje jest bardzo wielu, stąd właśnie takie przepisy. Wydaje nam się jednak, że możliwość całkowitej rejestracji i uzupełnienia formalności przez internet będzie dla was czynnikiem ułatwiającym to zadanie, bo możliwym do wykonania o każdej porze dnia i nocy.

Dodatkową innowacją i okazją do tego, aby więcej dzieci mogło skorzystać z letnich rekolekcji jest fakt poszerzenia oferty turnusowej! W tym roku mamy do dyspozycji aż 6 TURNUSÓW! Oto ich daty oraz miejscowości, w których wtedy odbywać będą się rekolekcje:

Turnus 1: 23 czerwca – 1 lipca

Bogucice, Brenna Pinkas, Jastrzębie Zdrój, Palowice, Pszów i Zabrzeg

Turnus 2: 2 lipca – 10 lipca

Bogucice, Brenna Leśnica, Brenna Pinkas, Jastrzębie Zdrój, Palowice i Pszów

Turnus 3: 11 lipca do 19 lipca

Bogucice, Brenna Leśnica, Brenna Pinkas, Jastrzębie Zdrój, Palowice i Zabrzeg

Turnus 4: 20 lipca do 28 lipca

Bogucice, Brenna Leśnica, Brenna Pinkas, Jastrzębie Zdrój, Palowice i Zabrzeg

Turnus 5: 29 lipca do 6 sierpnia

Bogucice, Brenna Pinkas, Palowice i Zabrzeg

Turnus 6: 7 sierpnia do 15 sierpnia

Bogucice, Brenna Pinkas, Palowice i Zabrzeg

 

 Być może będzie czekała na was również niespodzianka?

Koszt tegorocznych rekolekcji zostanie jeszcze ustalony i podany do wiadomości.

Popatrzcie, pomyślcie i przygotujcie się do czasu zapisów! Warto w tym kontekście przygotować sobie dane uczestników: Imię, nazwisko, adres, pesel, klasę, parafię oraz numer kontaktowy do rodziców uczestnika. Więcej szczegółów niebawem!

 

Przyjazd uczestników odbywa się do godziny 15:00 w dniu rozpoczęcia turnusu, a wyjazd w ostatnim dniu do godziny 10:00. Istnieje jednak możliwość odbioru dzieci w przedostatnim dniu po zakończeniu tzw. „Agapy”, czyli około 21:00. Ta informacja może okazać się pomocna rodzicom, którzy mają problem z odbiorem dziecka z powodu pracy. Należy jednak poinformować o tym osoby prowadzące turnus. Na każdej karcie zgłoszeniowej będzie podany adres domu rekolekcyjnego oraz telefon kontaktowy do kadry prowadzącej rekolekcje.

 

UWAGA: Podczas wakacji odbędzie się również jeden turnus szkolenia na animatorów KODA. Będzie miał miejsce podczas 5 turnus (29 lipca do 6 sierpnia) w Pszowie. Tam zapisuje się osoby zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w naszym Ruchu.

 

PS. Nie wiem czy już wiecie, ale mamy nową książkę o Ruchu Dzieci Maryi!