O kodzie słów kilka

27.11.2016

O kodzie słów kilka

Czas ferii zimowych zbliża się wielkimi krokami, a tym samym wiele z was stanie przed wyzwaniem pojechania na szkolenie animatorów Dzieci Maryi czyli KODĘ.

Na pewno niektóre z was ogarnia strach przed nieznanym i pewien stres związany z wymaganymi umiejętnościami.  W rzeczywistości nie ma się czego bać! Jedziecie tam po to żeby się nauczyć jak być dobrą animatorką, albo raczej, żeby uzyskać potrzebne razy i wskazówki, bo przecież nie da się nauczyć wszystkiego w sześć dni. Gdyby to wszystko było takie łatwe to koda byłaby nie potrzebna. Kadry, które będą prowadzić wasze szkolenia chcą dla was jak najlepiej, chcą wam przekazać jak najwięcej ze swojego często wieloletniego doświadczenia.  Nie zrażajcie się jeśli wasz plan dnia będzie zapełniony co do minuty, to wszystko dla waszego dobra! Koda to jednak nie tylko czas nauki ale przede wszystkim czas spotkania z Jezusem w modlitwie i drugim człowieku. Wspierajcie się nawzajem z nowo poznanymi koleżankami na pewno będzie wam łatwiej, bo przecież każdy czasem potrzebuje pomocy.

Najpierw zadaj sobie zasadnicze pytanie, po co tam właściwie jedziesz. Jeśli naprawdę chcesz służyć innym, poświęcać swój czas i dać coś z siebie to możesz rozpocząć przygotowania. Przypatrzcie się jak animatorki w parafii prowadzą spotkania, bierzcie z nich przykład! Nikt was nie zje, jeśli czegoś nie będziecie potrafiły zrobić, każdy uczy się w swoim tempie i nie każdy potrafi zrobić coś idealnie za pierwszym razem. Pomocne może być rozeznanie w zabawach dla dzieci, jeśli nie wykorzystacie tego na kodzie to na pewno przyda się na spotkaniach w parafii. Nie zapomnijcie również o znajomości katechizmu ale to chyba nie będzie dla was większym problemem. Przykładajcie się do wszystkiego co będziecie robić czy to spotkania, dyżury lub coś innego. To istotne żeby było widać, że wam zależy. Zadawajcie jak najwięcej pytań jeśli coś was nurtuje. Dzielcie się i wymieniajcie swoimi pomysłami. Wykorzystajcie jak najlepiej czas kody! No i oczywiście zakaz narzekania!

 

An. Ania Piontek

Filmiki z kody 2014 r Brenna Pinkas 🙂

[gallery ids="392,390,389,388,387"]