Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi 2022

05.09.2022

Wszystkie Dzieci Maryi naszej Archidiecezji, zarówno te, które uczestniczyły w wakacyjnych rekolekcjach, jak również te, które w tym roku nie skorzystały z tej możliwości, a tworzą parafialne wspólnoty Dzieci Maryi wraz z Opiekunami: Księżmi, Siostrami, Katechetami, Animatorami i Rodzicami serdecznie zapraszam do udziału w Dniu Wspólnoty – w niedzielę 18 września 2022 roku w katowickiej Katedrze.

Początek o godz. 14:00. W programie zawiązanie wspólnoty, ogłoszenia moderatora, wspólne śpiewanie i uroczysta Msza Święta o godz. 14:30. Po Eucharystii tradycyjnie nastąpi spotkanie w grupach rekolekcyjnych. Dla wszystkich uczestników Dnia Wspólnoty przewidziano skromny poczęstunek i atrakcje dla wszystkich.

Przedstawicieli parafialnych wspólnot zachęcam do zabrania sztandaru, wokół którego gromadzą się dzieci w czasie uroczystych Mszy Świętych i nabożeństw maryjnych.

Księżom, Siostrom, Animatorom, Rodzicom, już teraz dziękuję za umożliwienie dzieciom uczestniczenia w Dniu Wspólnoty.

Ufam, że zgromadzimy się licznie  w trzecią niedzielę września wokół Chrystusa Króla, do którego prowadzi nas Jego i nasza matka MARYJA. Jej opiece zawierzam nasze pielgrzymowanie do Katowic.

 

Ks. Grzegorz Matuszczyk, Moderator Ruchu Dzieci Maryi Archidiecezji Katowickiej