Bardzo serdecznie witamy na stronie Ruchu Dzieci Maryi Archidiecezji Katowickiej :)
Nasza wspólnota powstała w 1978 roku i założona została przez ks. Jana Morcinka na zlecenie ówczesnego biskupa Herberta Bednorza.
Dzieci Maryi gromadzą wokół siebie przede wszystkim dziewczyny w wieku szkolnym, ale i chłopcy są tu mile widziani. Parafialnymi wspólnotami opiekują się księża i siostry zakonne wraz z przygotowanymi do tego zadania animatorkami.
Celem Ruchu jest upodobnienie się do Maryi i naśladowanie jej cnót. Razem z naszą Matką i Patronką, radośnie pogłębiając swoją wiarę umacniamy naszą relację z Panem Jezusem.
Spotkania Dzieci Maryi to nie tylko modlitwa - wspólne zabawy, śpiewy i wycieczki pozwalają nam odkrywać pełnię naszego życia!
Być może ta wspólnota jest właśnie dla Ciebie?
Jeśli chcesz nas poznać - zapraszamy!
Piątek XII tygodnia Okresu Zwykłego
2_R 25,1-12.
Ps 137(136),1-2.3.4-5.6.
Mt 8,1-4.